НОВОСТЬ
- 775
- 1
Види прикладів та їх роль в житті ЗСУ
Навіть із відео на YouTube зрозуміло, що автомат АК-74 створює серйозну віддачу під час пострілу. А тим, хто сам ним користувався, знайомо не з чуток, як сильно зброя смикається в руках під час натискання спускового гачка. Допомагає надійно зафіксувати автомат складний приклад АК 74 або інша його модифікація. Усім користувачам, а особливо військовим ЗСУ, корисно розібратися, навіщо потрібен приклад, які бувають види таких пристосувань та як їх правильно вибрати.
Що таке приклад і для чого він потрібен?
Приклад автомата приєднується до задньої частини вогнепальної зброї. Він може бути цілісним, з вирізом, Г-подібним. Основне завдання – збільшення довжини зброї, щоб можна було створити одну або кілька додаткових точок упору. Тоді стрілок може затискати АК-74 між кистю, тримаючи пістолетну рукоятку, та плечем. Деякі моделі можна підтискати щокою, що навіть дозволяє стріляти однією рукою.
Приклад складається з таких частин як:
- Труба або каркас конструкції. На неї встановлюються інші елементи.
- База. До неї кріпиться потиличник, що впирається в плече. Сам потиличник зазвичай виконаний з гуми, забезпечений рельєфностями, що запобігають зісковзуванню.
- Адаптер. Спеціальний перехідник для швидкої зміни приклада автомата або зняття.
- Антабка. До неї пристібається збройовий ремінь для носіння АК-74.
У деяких моделях передбачається вбудований пенал. Це порожнина, що підтискається пружиною та закривається пробкою. У ній зберігають йоржик, шпильку, виколотку та викрутку. Пружина запобігає бовтанню цих предметів і брязканню. Є моделі з вбудованою маслянкою.
Основне завдання приклада – зниження віддачі під час пострілу. Завдяки цьому зберігається стабільність положення, підвищується точність. Накладка на потиличнику захищає плече від травми. Вибір приклада необхідно робити відповідно до своїх антропометричних даних. Високим людям з довгими руками необхідні подовжені приклади, інакше доведеться сильно згинати руку в лікті. Тим, у кого короткі руки, потрібні укорочені версії, інакше буде важко прицілитися, зброю доведеться тримати сильно відсунутою від себе.
Особливості та різновиди прикладів
Приклади можуть бути штатними та модифікованими. Останні набули широкого поширення серед військових, оскільки такі конструкції легші та зручніші. Службовцям ЗСУ та іншим користувачам корисно знати різновиди й особливості прикладів для АК-74, щоб зробити грамотний вибір:
- Фіксовані – найнадійніший та довговічніший варіант. Але його не можна налаштувати під свої пропорції.
- Телескопічні – задня частина з потиличником рухаються по трубі, що дозволяє збільшувати довжину під конкретний зріст людини.
- Складні – повертаються на 180 градусів завдяки вбудованому шарніру. Це допомагає зменшити транспортувальні габарити зброї, розмістити її навіть у рюкзаку.
- З регульованою щокою – мають додатковий функціонал для підйому щоки та встановлення певної висоти. Це зручно для фіксації автомата, покращує стабільність положення й точність пострілу. Але при цьому віддача відчувається не тільки в плече.
Приклади автомата розрізняються за матеріалами виготовлення. Дерев'яні – недорогі та прості. Але при ударі або падінні можуть тріснути. Ще вони вбирають вологу, потребують додаткової обробки маслом. Металеві – найміцніші, проте важать більше за інших та можуть іржавіти. Полімерні моделі найпрактичніші. Вони легкі, надійні, не потребують обслуговування.
Значення прикладів у житті військових збройних сил України
Військовим із ЗСУ потрібно ретельно підходити до вибору приклада, адже його використання в реальних умовах дуже широке. Крім основного призначення щодо зниження віддачі, прикладом часто користуються як тараном, якщо екстрено потрібно прибрати перешкоду (наприклад, розбити скло у вікні). Цей елемент йде активно в хід під час рукопашного бою. Одягнувши на приклад шапку, можна виставити її зі свого укриття та виявити снайпера. Навіть якщо куля влучить у нього, це не виведе зброю з ладу, як це могло б бути, якби куля влучила в ствол автомата. З огляду на ці особливості на прикладі ніколи не потрібно економити.
Размещение материалов gorlovka.ua на других интернет-ресурсах и СМИ разрешается при условии, что непосредственно в тексте материала не ниже второго абзаца присутствует гиперссылка и текст названия на первоисточник. В случае нарушений, редакция современного сайта города Горловки оставляет за собой право отстаивать свои права и интересы путем подачи заявлений в правоохранительные и судебные органы, а также в виде соответветствующих публикаций на сайте.
ОПРОС МНЕНИЯ
547 чел.
ЕЩЕ НОВОСТИ
- 377
- 1
НОВОСТЕЙ
- 123
- 0
- 115
- 0
- Советы на каждый день
- Википедия переселенца
- Истории переселенцев из оккупированных городов
- "НаТУРАЛьный обзор" на Gorlovka.ua
- «Дело мастера боится»: о людях разных профессий глазами юных журналистов медиа-группы «Скрепка»
- Дискуссионный клуб "Свобода выбора"
- Евромайдан-2013: мнения, впечатления активистов, точки зрения из Киева и Горловки
- Энергия успеха: бизнес-истории
- Черный вторник для "Стирола": авария, ее жертвы и последствия
- Вещи и товары недели: шоппинг-тур по горловским магазинам
- Банк городских идей
- День Победы 68 лет спустя. Воспоминания фронтовиков
- Я - горловчанин. Портрет горожанина
- Мои секреты здоровья и красоты
- "Прогулки по Донбассу" с Александриной Кругленко
- Публичная дуэль
- Вокруг света с Gorlovka.ua
- Убийство 9-летней Мирославы Дворянской: версии и факты
- Светлое Рождество Христово в Горловке: традиции празднования
- ТОП-20 самых влиятельных горловчан
- Нелетная погода: хроники зимы 2012-2013
- Правление Евгения Клепа: два года у власти
- Политический хип-хоп с Ириной Шевченко