![img](/Images/Icons/Titles/paper.png)
НОВОСТЬ
648
1
Як змінився ринок кредитування в Україні на початку 2021 року
![Як змінився ринок кредитування в Україні на початку 2021 року](https://gorlovka.ua/Images/NewsArticle/XVL/_XVLadDRxhUaR.jpg)
Взаємний вплив споживання і кредитування в Україні стало більш актуальним і очевидним. Особливо це проявляється в умовах діючих в державі антиковідних обмежень, коли кредит на карту без отказа став істотним показником зростання доступності та розвиненості фінансової системи держави. Очевидно, що добробут суспільства знаходиться в повній залежності від можливостей реального сектора економіки, представленого працюють промисловими підприємствами та бізнесом, що діє. При цьому важливо не тільки налагодження виробництва нової, але і здатність підтримувати виготовлення та випуск традиційної для нас продукції.
Можливості населення взяти кредит не тільки гарантують збут. Доступність кредитів стимулює підприємців на нове кредитування для подальшого розвитку ринку виробництва і послуг. Саме так виглядає сьогодні загальна економічна ситуація в Україні в умовах повільно, але неухильно розвивається держави.
Більше кредитів перейшли в онлайн
Очевидна тенденція в реформуванні ринку кредитування в Україні - перехід фінансових установ на онлайн кредитування. Це дозволило не тільки зберегти ринок. Та сама горезвісна цифровізація розширила можливості. Фінансисти стали буквально змагатися один з одним за якість та швидкість надання послуги. Звичайно - вижили найсильніші та саме до них сьогодні приходять клієнти за грошима.
Що сталося зі слабкими? Вони перестали бути привабливими та змушені просто піти з ринку. Банківська реформа природно витіснила надмірно забюрократизовані організації. Але зниження обсягів кредитування при цьому не відбулося. З 2018 року на 30% збільшується кількість виданих населенню кредитів. Число і обсяг кредитів бізнесу, що не допускає дефолтів в минулому, збільшилася на 21%. Тільки відсотки за позиками принесли банкам і небанківським кредитним організаціям понад 15 мільярдів гривень. Значне зниження (близько 2%) спостерігається серед кредитів, непогашених населенням. Сума проблемних кредитів в минулому 2020 року експерти оцінюють в 52%. В цілому українські банки на 54,7% збільшили кредитування малого бізнесу. Явний перекіс став очевидним на користь виробників, представлених підприємствами за участю іноземного капіталу.
На цьому тлі скептицизм експертів викликаю звіти НБУ. Ознак оздоровлення вітчизняної економіки в ситуації, що склалася не простежується. Явний перекіс на користь іноземних виробників говорить, скоріше, про масштабну кризу вітчизняних виробників. Така ситуація в українському кредитуванні - нонсенс. Наслідки чреваті більш очевидним переходом до залежності вітчизняного виробництва від іноземних компаній. Це вимагає негайної зміни ситуації в сторону пріоритетів вітчизняному бізнесу і промисловості.
У всіх країнах, включаючи країни, що розвиваються, зростання ВВП супроводжується зростанням виробництва. Але виробництво неможливо збільшити без збільшення обсягів кредитування. І якщо вітчизняні підприємства і бізнесмени не побачать причин для стимулювання української економіки - вони просто віддадуть перевагу брати кредити за кордоном. А це вже може призвести до дисбалансу вітчизняного кредитування в цілому.
Але до чого тут онлайн кредитування? Відповідь очевидна:
- збільшення доступності іноземних кредитних іноземних ресурсів,
- більш висока привабливість західних кредитів коштом значно менших процентних ставок.
Як наш банківський сектор може наздогнати і перегнати конкурентів? Тільки за однієї умови - ліквідацією сформованого в фінансовому секторі дисбалансу. Як досягти бажаних результатів? За допомогою поліпшення і спрощення умов кредитування, пропонованих вітчизняному споживачеві.
Як зробити ринкову нішу споживчого кредитування в Україні більш конкурентоспроможною
Інструментами привабливості споживчих кредитів для вітчизняного бізнесу і населення повинні стати:
- зниження відсотків за кредитами,
- скорочення термінів оборотності кредитних фінансових ресурсів,
- збільшення прибутковості вкладених коштів.
Але на практиці склалася в державі ситуація не веде до стимулювання національної економіки. Купуючи товари іноземних виробників, українці підтримують закордонні компанії та підприємства. Як змінити сформований порядок речей? Відповідь очевидна - купуй українське.
Размещение материалов gorlovka.ua на других интернет-ресурсах и СМИ разрешается при условии,
что непосредственно в тексте материала не ниже второго абзаца присутствует гиперссылка и текст названия на первоисточник.
В случае нарушений, редакция современного сайта города Горловки оставляет за собой право отстаивать свои права и интересы
путем подачи заявлений в правоохранительные и судебные органы, а также в виде соответветствующих публикаций на сайте.
![img](/Images/Icons/Titles/pool.png)
ОПРОС МНЕНИЯ
32 чел.
![img](/Images/Icons/Titles/papers.png)
ЕЩЕ НОВОСТИ
![corn](/Images/Parts/d_f_s_corn.png)
![corn](/Images/Parts/d_f_s_corn.png)
![](https://gorlovka.ua//Images/NewsArticle/ZPt/thumbs/_ZPtPvM3PcN3c.jpg)
149
2
![](https://gorlovka.ua//Images/NewsArticle/lhZ/thumbs/_lhZPJsos9YU1.jpg)
1144
1
![top5](/Images/Icons/Titles/top5.png)
НОВОСТЕЙ
![corn](/Images/Parts/d_f_s_corn.png)
![corn](/Images/Parts/d_f_s_corn.png)
![corn](/Images/Parts/d_f_s_corn.png)
228
0
209
0
153
0
141
0
-
Советы на каждый день
-
Википедия переселенца
-
Истории переселенцев из оккупированных городов
-
"НаТУРАЛьный обзор" на Gorlovka.ua
-
«Дело мастера боится»: о людях разных профессий глазами юных журналистов медиа-группы «Скрепка»
-
Дискуссионный клуб "Свобода выбора"
-
Евромайдан-2013: мнения, впечатления активистов, точки зрения из Киева и Горловки
-
Энергия успеха: бизнес-истории
-
Черный вторник для "Стирола": авария, ее жертвы и последствия
-
Вещи и товары недели: шоппинг-тур по горловским магазинам
-
Банк городских идей
-
День Победы 68 лет спустя. Воспоминания фронтовиков
-
Я - горловчанин. Портрет горожанина
-
Мои секреты здоровья и красоты
-
"Прогулки по Донбассу" с Александриной Кругленко
-
Публичная дуэль
-
Вокруг света с Gorlovka.ua
-
Убийство 9-летней Мирославы Дворянской: версии и факты
-
Светлое Рождество Христово в Горловке: традиции празднования
-
ТОП-20 самых влиятельных горловчан
-
Нелетная погода: хроники зимы 2012-2013
-
Правление Евгения Клепа: два года у власти
-
Политический хип-хоп с Ириной Шевченко
![Новости Славянска](/images/parts/slavnews1.jpg)