НОВОСТЬ
- 2181
- 1
Українська вишиванка: різноманітність вишиванок по регіонах
Вишиванка — традиційний символ української культури, котрий сьогодні возродився знову. Цікаво, що кожен куточок нашої країни славиться своїми унікальними вишиванками. Вони відрізняються за кольором, орнаментів і візерунком. Ми розповіли якомога повніше про різноманітність вишиванок по регіонах в нашій статті.
Поліська вишиванка
Купити чоловічу вишиванку з поліською вишивкою варто тим, кому подобаються прості, але в той же час вишукані і автентичні вироби. Характерною особливістю вишивки є стриманість ліній, геометричні візерунки, відсутність деталізованості. Разом з тим вона виглядає яскравою і контрастною завдяки тому, що в ній переважають нитки червоного кольору.
Геометричний орнамент є одним з найдавніших. Наші предки наділяли його магічними властивостями. Найчастіше зустрічаються ромби, квадрати, хрести, лінії. Також в поліській вишивці зустрічаються рослинні мотиви: барвінок, що символізує пам'ять, калина — символ дівоцтва, дерево, як символ роду, листя дуба, як ознака чоловічої сили, виноград, як символ добра і багато інших.
Слобожанська вишиванка
Сорочки, які вишивалися на Слобожанщині, були найбільш автентичними і самобутніми, несхожими на ті, які виготовлялись в інших регіонах України. Обумовлено це тим, що великий вплив на культуру цього регіону зробила Російська імперія.
Слобожанська вишиванка має такі характерні особливості:
техніка білим по білому;
приглушені відтінки ниток;
рослинний і рослинно-геометричний орнамент;
техніка вибивання по тканині.
Орнамент ніс в собі певну закодовану інформацію. Розглядаючи його особливості, не можна не відзначити такий елемент, як свастика. Наші предки наділяли цей знак тільки позитивним значенням, визначали його як щось дуже світле і сонячне.
Лівостороння свастика символізувала собою духовне полум'я, а правобічна — знак сімейного вогнища.
Буковинська вишиванка
Буковинську вишиванку в народі часто називають «ляпанкой». А все тому що в ній поєднується велика кількість кольорів. Яскрава і колоритна, вона є однією з найпопулярніших на Україні. Вишиванка дитяча з буковинським орнаментом представлена в інтернет-магазині Etnodim.
Характерною рисою вишиванки є те, що для її прикраси використовується бісер. Він значно збільшує вагу виробу. Окремі сорочки можуть важити до 10 кілограм!
Колірна гамма охоплює собою практично всю веселку, а іноді навіть виходить за її межі. Але в ній переважають такі відтінки, як бордовий, жовтий, зелений і синій. Що цікаво, червоний колір, який є найбільш популярним, в буковинській вишиванці зустрічається рідко і в невеликій кількості.
Размещение материалов gorlovka.ua на других интернет-ресурсах и СМИ разрешается при условии, что непосредственно в тексте материала не ниже второго абзаца присутствует гиперссылка и текст названия на первоисточник. В случае нарушений, редакция современного сайта города Горловки оставляет за собой право отстаивать свои права и интересы путем подачи заявлений в правоохранительные и судебные органы, а также в виде соответветствующих публикаций на сайте.
ОПРОС МНЕНИЯ
ЕЩЕ НОВОСТИ
- 168
- 1
- 343
- 1
- 254
- 1
НОВОСТЕЙ
- Советы на каждый день
- Википедия переселенца
- Истории переселенцев из оккупированных городов
- "НаТУРАЛьный обзор" на Gorlovka.ua
- «Дело мастера боится»: о людях разных профессий глазами юных журналистов медиа-группы «Скрепка»
- Дискуссионный клуб "Свобода выбора"
- Евромайдан-2013: мнения, впечатления активистов, точки зрения из Киева и Горловки
- Энергия успеха: бизнес-истории
- Черный вторник для "Стирола": авария, ее жертвы и последствия
- Вещи и товары недели: шоппинг-тур по горловским магазинам
- Банк городских идей
- День Победы 68 лет спустя. Воспоминания фронтовиков
- Я - горловчанин. Портрет горожанина
- Мои секреты здоровья и красоты
- "Прогулки по Донбассу" с Александриной Кругленко
- Публичная дуэль
- Вокруг света с Gorlovka.ua
- Убийство 9-летней Мирославы Дворянской: версии и факты
- Светлое Рождество Христово в Горловке: традиции празднования
- ТОП-20 самых влиятельных горловчан
- Нелетная погода: хроники зимы 2012-2013
- Правление Евгения Клепа: два года у власти
- Политический хип-хоп с Ириной Шевченко