
НОВОСТЬ
29013
4
Горлівський тренер з баскетболу Олександр Сєров став переселенцем і зараз виховує зірок спорту на Полтавщині

Невеличке село, за 6 кілометрів від Нових Санжарів на Полтавщині 2 роки тому стало новим місцем проживання для вимушеного переселенця - зірки баскетбольного тренерства Олександра Сєрова. На жаль, йому не звикати вимушено переселятися. Вперше він переселився з Прип'яті. Друге переселення було з Горлівки. Та здаватися не в правилах спортсмена.
"Олександр Миколайович для нас - це знахідка. Тому влада району без жодних вагань підтримала його ініціативу створити в Нових Санжарах секцію баскетболу. Тим більше, це дало можливість вирішити одразу два питання. По-перше, працевлаштувати людину, що мусила покинути свій дім через війну. А по-друге, запропонувати дітям ще один варіант корисного та здорового дозвілля".
![]() |
Розповідаючи про Олександра, директор районної ДЮСШ Юрій Миколаївич Стрюк зазначив: «Він був у світі баскетболу «не остання людина», його спортсмени виступають у провідних клубах, і ми трошки «піднажались» , бо є проблема із приміщенням. Він зараз тренує у приміщенні навчально-виховного комплексу. В самій ДЮСШ не має місця. Ми, в основному, орендуємо.
Коли він прийшов, всі, хто піклується спортом району, зібралися, зважили всі «за» і «проти» і вирішили, що все таки не варто втрачати такий багатий багаж досвіду, який в нього є.
"При нашій спортивній школі вже працюють досить сильні секції з пауер-ліфтингу, боксу, волейболу та деяких інших видів спорту. Діти їздять на обласні та всеукраїнські змагання, мають хороші результати. Та ми не могли втратити таку досвідчену людину, висококласного тренера. Тому й створили додаткову секцію. До слова, на сьогодні він єдиний з наших педагогів має вищу категорію"
У пана Олександра займається 2 групи. Вже є невеликі, але успіхи. В районі не має сенсу проводити змагання його команд з іншими – шкільними . У школи не той рівень, команди вихованців Сєрова сильніші.
![]() |
Зимою 2016-го року вони їздили у Київ. Пан Олександр домовився із своїми вихованцями, які тренують у Києві. Так місцеві вихованці поїхали на товариську зустріч у Київську спортшколу! І там виграли!
Ці заняття оплачує районна рада. Діти не платять нічого, навіть за костюми. Якщо поїздки на змагання внесено у календарний план (чемпіонат області) – то теж оплачує спортшкола.
«Коли я подивися тут всю інфраструктуру, і коли звернувся в адміністрацію – питань взагалі не було. Відразу познайомили з Юрієм Миколайовичем (директор ДЮСШ), зробили збори і питання працевлаштування вирішили. Тут є все для того, щоб займатися. Хотілось би трошки більше рівень, однак, я думаю, що буду зустрічатися з адміністрацією, я буду пропонувати свої варіанти. Здається, що для такого селища з доброю інфраструктурою, можна зробити волейбольну, баскетбольну, футбольну команди, але такого рівня, щоб людям, які тут живуть, було цікаво. Ви ж самі бачите, курортна зона. І крім того, що можна відпочивати, можна дивитися і спортивні заходи.
По тому рівню, де я їздив, я вважаю, що у цьому залі можна проводити вищу лігу і народ буде сюди йти і буде прославляти цих новосанжарців. Щоб була ще одна зіронька у сфері баскетболу. Я думаю, в перспективі тут буде команда, якою вони зможуть пишатися.
У нас всюди є талановита молодь. Але, потрібно змінювати менталітет самих батьків : «Та що там ті спортсмени!». Зараз усе помінялося. В дітей-спортсменів вкладають гроші. Конкретні гроші. Перспектива тут є!», - зазначає горлівський тренер.
![]() |
Він ділиться своїми планами: "На наступному тижні я збираюся з класними керівниками. Якщо збереться 10-12 дівчат – то буде жіноча команда. Я починав свою кар'єру з дівчатками. Знаю, як з дівчатками працювати : з ними спочатку важко, а потім вони такі віддан ", - посміхається Сєров.
Вихованка Олександра - Кириченко Руслана, учасниця Олімпійських ігор 1996 року. Вона дев'ятикратна чемпіонка України.
- Олександр Миколайович, як Ви відноситесь до того, що Вас називають «переселенець?»
- Неважливо переселенець ти чи хто інший. Ось я вже другий рік тут знаходжусь. Зустрічаюся, розмовляємо. Люди йдуть на зустріч. А так, якщо сидіти… Сиджу, бо я переселенець, ну і що? Мені нема коли про це думати.
Тож чекатимемо нових чемпіонів з Полтавщини.
Размещение материалов gorlovka.ua на других интернет-ресурсах и СМИ разрешается при условии,
что непосредственно в тексте материала не ниже второго абзаца присутствует гиперссылка и текст названия на первоисточник.
В случае нарушений, редакция современного сайта города Горловки оставляет за собой право отстаивать свои права и интересы
путем подачи заявлений в правоохранительные и судебные органы, а также в виде соответветствующих публикаций на сайте.

ОПРОС МНЕНИЯ
32 чел.

ЕЩЕ НОВОСТИ



309
1
1

294
1
1

928
1

628
1

НОВОСТЕЙ



-
Советы на каждый день
-
Википедия переселенца
-
Истории переселенцев из оккупированных городов
-
"НаТУРАЛьный обзор" на Gorlovka.ua
-
«Дело мастера боится»: о людях разных профессий глазами юных журналистов медиа-группы «Скрепка»
-
Дискуссионный клуб "Свобода выбора"
-
Евромайдан-2013: мнения, впечатления активистов, точки зрения из Киева и Горловки
-
Энергия успеха: бизнес-истории
-
Черный вторник для "Стирола": авария, ее жертвы и последствия
-
Вещи и товары недели: шоппинг-тур по горловским магазинам
-
Банк городских идей
-
День Победы 68 лет спустя. Воспоминания фронтовиков
-
Я - горловчанин. Портрет горожанина
-
Мои секреты здоровья и красоты
-
"Прогулки по Донбассу" с Александриной Кругленко
-
Публичная дуэль
-
Вокруг света с Gorlovka.ua
-
Убийство 9-летней Мирославы Дворянской: версии и факты
-
Светлое Рождество Христово в Горловке: традиции празднования
-
ТОП-20 самых влиятельных горловчан
-
Нелетная погода: хроники зимы 2012-2013
-
Правление Евгения Клепа: два года у власти
-
Политический хип-хоп с Ириной Шевченко
